EKOTURYZM

01.08.2021

Spływ kajakowy z okazji 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - Przystań wodna Ekoturyzm w Suchodole 1.08.2021r.

1 sierpnia 2021r. odbyła się kolejna patriotyczna edycja plenerowej imprezy "Płynie Wisła Płynie po Iłowskiej Gminie", która nawiązywała do 77 rocznicy Powstania Warszawskiego.

– Nasi przodkowie znali wolną Ojczyznę tylko z opowieści, dlatego jakbym miał znów 15 lat to poszedłbym jeszcze raz do Powstania! – Zbigniew Daab ps. „Kapiszon”. Powstanie Warszawskie było jedną największych akcji zbrojnych II Wojny Światowej. Oddając hołd jego uczestnikom, którzy za wolną Polskę w większości poświęcili życie przygotowano przystanek w Suchodole "Powstanie Warszawskie 1944 - Pamiętamy" łączący trzy wydarzenia - spływ kajakowy, rajd rowerowy i rajd motocyklistów.

Jako pierwsi w Suchodole pojawili się uczestnicy IV edycji Rajdu 100 km na 100-lecie Niepodległości, organizowanego przez MKOiW NSZZ Solidarność i Wójta Gminy Iłów Jana Kraśniewskiego. Cykliści wyruszyli z Płocka w sobotę 31 lipca, nocowali w Iłowie a w niedzielę od rana ruszyli Szlakiem Wielkiej Wojny oraz szlakiem Pamięci Cichociemnych, uczestniczyli we Mszy Świętej. Do cyklistów z Płocka dołączyli pasjonaci z Klubu Rowerowego MUKS Tandem Gąbin oraz gospodarze z Iłowa prowadzeni przez Wójta Jana Kraśniewskiego i radnego gminy Iłów Radosława Kunz. Wśród cyklistów z Płocka gościliśmy m.in. radnego Rady Miasta Płocka Leszka Brzeskiego.

Następnie z Wyszogrodu do przystanku w Suchodole dopłynęli uczestnicy spływu kajakowego. Kajaki z mieszkańcami gminy Iłów oraz gośćmi pojawiły się około godziny 16:00 na mecie w Suchodole. Wszystkich serdecznie powitali prezes Ekoturyzm Piotr Żółtowski, Wójt Gminy Iłów Jan Kraśniewski i prowadząca imprezę Sekretarz Gminy Iłów Katarzyna Michalska.
Na gości tradycyjnie czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez Międzysołeckie Koło Gospodyń Wiejskich Nadwiślanki. Grochówka, kiełbaski z grilla i ciasta bardzo smakowały uczestnikom niedzielnego spotkania. Przygotowano również kawę i herbatę.

...powrót

Polityka Prywatności
Copyright © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: skyagency.pl - strony internetowe